למה סבא? סיום סדנאות הנגריה של סבא העבודות שלנו מאמרים צור קשר

לעצב ולהעשיר את ביתכם

איך נראה הבית שלכם? האם אתם מרוצים מהמראה שלו? כל בית הוא יצירה בפני עצמה והאווירה, ההרגשה והפונקציונאליות הם תוצאה של אינספור פריטים.

איך הבית שלכם נראה בעיניכם? האם אתם מרוצים ממנו? האם האווירה נעימה והכול נוח ופרקטי? כולנו שואפים להגיע למצב אידיאלי זה ולהצליח להתאים את הבית להעדפות שלנו ולצרכים האישיים של כלל בני הבית. אמנם מדובר על משימה חשובה ובעלת חשיבות רבה, אבל זה לא תמיד קל כמו שזה נשמע. כי לכל בית יש נתוני בסיס שמאפיינים אותו, ולכל אחד יש צרכים והעדפות ייחודיים משלו. כדי להצליח להשיג את המטרה בשלימות חשוב כמובן לקבל שירות מקצועי של מעצב פנים ולתכנן את כל הרהיטים ואת החלוקה הפנימית של הבית ביסודיות רבה.

כך מעצבים את הבית בשלימות

הצרכים – השלב הראשון הוא השלב בו בעלי הבית מאפיינים את הצורך שלהם מול מעצבת פנים. מה בדיוק הם רוצים שיהיה בבית? מה חשוב להם? אילו הרגלם יש להם ואילו צרכים מיוחדים יש להם? שימו לב שכולנו בני אדם אבל במציאות יש לכל אחד צורך אחר והרגלים שונים. ולכן גם העיצוב של הבית ייעשה בנימה אחרת. רק כך התוצאה תהיה מוצלחת ותענה לצרכים.

הטעם האישי – מה אתם אוהבים? לכל אחד יש טעם מיוחד משלו והעדפה שונה. אילו צבעים אתם אוהבים? מהו הסגנון בו אתם רוצים לראות את הבית שלכם? האם אתם נמשכים לסגנון כפרי וחמים? אוהבים עיצוב מודרני ופונקציונאלי? הטעם האישי שלכם הוא חלק בלתי נפרד מקבלת ההחלטה שלכם. ולכן אתם צריכים למצוא את העיצוב הקולע שנכון אישית לכם.

שטח הבית – עיצוב הבית מתבסס על השטח של הבית שלכם. מה גודל הבית? אילו נתונים מיוחדים יש בו? האם הבית גדול בשטחו ויש בו די מקום כדי להגשים את כל החלומות שלכם? או שיש לכם בית קטן ואתם צריכים למצוא פתרונות אחסון ורעיונות שוברי שגרה כדי להצליח למצוא מקום לכל חלק מהחלום שלכם?

תקציב – חלק דומיננטי בכל קבלת החלטה לגבי עיצוב בית הוא עניין התקציב. כמה כסף אתם יכולים להקציב לצורך מטרה זו? אילו הוצאות תוכלו להכניס תחת מטרית התקציב שלכם? שימו לב לכך ששיפוץ ועיצוב פנים הם סיפור יקר למדי, וההוצאות לא תמיד נשלטות ופעמים אתם עשויים לגלות איך הוצאה גוררת הוצאה ואתם עומדים מול סכומים עצומים של הוצאות שלא נערכתם לכך מראש.

כדאי לשקול היטב לפני שיוצאים לדרך, לשוב על כל הפרטים ושקלל את הנתונים כולם. בצורה כזו ניתן לנהל תהליך נכון ולהשיג את המטרה הרצויה במלואה. כי תהליך נכון יוביל לתוצאה מושלמת.