למה סבא? סיום סדנאות הנגריה של סבא העבודות שלנו מאמרים צור קשר

שולחנות סגול עגולים

אזור פינת האוכל בבתים רבים הוא אחד מהחללים החשובים והפופולאריים ביותר בבית. חשיבותו הינה שנייה למטבח שנחשב לחדר ה"עסוק" ביותר בו. פינת האוכל משמשת לאכילה משפחתית, להתכנסות, למקום אירוח ומשחק ועוד. בלב האזור הזה ממקמים שולחן וכיסאות המתאימים לצורת החלל. ניתן למצוא שולחנות מלבניים, עגולים, אליפטיים או מרובעים. קיימים שולחנות מעוצבים שאין אפשרות להגדיל אותם, אבל, במרבית המקרים, רוכשים בעלי הבית שולחנות אוכל עם פלטות נפתחות. כך, ניתן להשיג מספר מטרות. כאשר השולחנות סגורים הם אינם תופסים מקום. ניתן להשתמש בהם בהרכב סועדים מצומצם אבל ניתן לארח בו זמנית כמות רבה של אורחים. ואפילו עד לכמות של כ 30 איש סועדים.

ניתן למצוא שולחנות וכיסאות המיוצרים מסוגי חומרים שונים, אולם אין עוררין על כך שהפופולאריות והיפות ביותר הן פינות אוכל מעץ מלא. העץ הוא החומר המבוקש ביותר לכל סוגי הרהיטים בבית וניתן למצוא עץ מלא, עץ מעובד או חומרי גלם דמויי עץ. לעץ יש תכונות נהדרות. ראשית, הוא מביא אל תוך הבית את הטבע. הוא משתלב היטב עם כל סוגי החומרים וביניהם: אבן, מתכת, זכוכית, קרמיקה, פלסטיק, בד ועוד. כך, אין בעיה להניח פינת אוכל על רצפת אבן, שיש או פרקט. אגרטל זכוכית ייראה עליו נהדר עם ובלי פרחים, הוילונות הסמוכים יתמזגו היטב ויוסיפו אווירה, וכן הלאה. חוסר המגבלות הללו פותח פתח לשילובים מדהימים אותם ניתן לנצל.

שולחנות סלון עגולים מיוצרים מסוגי עצים שונים ולהלן מספר דוגמאות פופולאריות.  עץ הבוק שנחשב לאיכותי חזק ועמיד. העץ הוא כבד ועבה ובעל מראה עשיר ונחשב ליקר יחסית. פינת האוכל שעשויה ממנו אמורה להיות יוקרתית. העץ היציב גורם לכך שפינת האוכל תהיה חזקה לאורך זמן ולא תתנודד גם אחרי שנות שירות ארוכות. פינת אוכל מעץ בוק תופסת מקום רחב והיא מגיעה בעיקר בגוונים כהים. עץ האלון פופולארי אף הוא. נחשב לעץ קליל ובעלי מראה כפרי. הישיבה סביבו תספק תחושת חמימות בשל מראהו החלק והמעובד. עץ אחר הוא עץ אורן שנחשב לעמיד ואמין בעל בלאי נמוך. הוא עץ שמגיע בגוונים בהירים משתנים. מתאים מאוד לאנשים שאוהבים עיצוב נוסטלגי.

הכיסאות תותאמנה לשולחנות וניתן לבחור בשלל כסאות עם ריפוד ובלעדיו. קיימים בדי ריפוד מגוונים שחלקם סינטטיים שניתן לנקותם בקלות יחסית.  אפשר לבחור בצבעים מגוונים מרתקים היכולים להעשיר רבות את החלל בו נמצאת מערכת פינת האוכל. רבים בוחרים בשני גוונים של ריפודים והמשחק בין הצבעים תורם עוד יותר לעניין ולחן של פינת האוכל. פינות אוכל מעץ מלא יכולות לעמוד בזכות עצמן בחדר שמיועד בדיוק למטרה זאת, אבל יכולות להשתלב היטב במרווח הקיים שבין המטבח לסלון, ולמעשה בכל סיטואציית עיצוב שמוצאים לנכון. מומלץ לרכוש פינות אוכל אצל משווק בעל מוניטין המחזיק דגמים רבים מהם ניתן להתרשם.